Tur süresi 14 saat.

Sabah erken saatlerde otelinizdenhavalimanından alınarak İstanbul’dan Kayseri’ye olan iç hat uçuşuna transfer yapılacak, Kayseri’ye varışınızda ise Kapadokya’ya transfer sağlanacak.

Uçhisar Kalesi, Kapadokya’nın en yüksek kalesidir. Erciyes ve Hasan Dağı’nın birlikte görülebildiği tek yer olan Uçhisar Kalesi, birbirine bitişik iki sivri peri bacasından oluşmaktadır.

Aşk Vadisi, bölgenin en ünlü ve doğal yürüyüş parkurlarından biridir. Aşk Vadisi aynı zamanda Bağdere Vadisi olarak da bilinir.

Göreme Açık Hava Müzesi, mağara konutları ve kaya kiliseleriyle bir manastır kompleksidir. M.S. 4. yüzyıldan 13. yüzyıla kadar yoğun bir manastır yaşamı tecrübe edilmiştir. Hemen hemen her kaya bloğunda kiliseler, şapel, yemek salonları ve oturma alanları bulunmaktadır.

Çavuşin Köyü, Anadolu Rumları ve Türkleri tarafından kullanılan eski yerleşimlerden biridir. Bu güzel köy, Kapadokya Bölgesi’nin en eski tarihli köylerinden biridir. Göreme-Avanos yolu üzerinde, Göreme’ye 2 km uzaklıktadır.

Paşabağ (Rahipler Vadisi), ilginç peri bacası oluşumlarının görüldüğü bir vadidir. Kapadokya’nın etkileyici peri bacalarının en fotogenik olanları burada bulunur. Aynı zamanda Rahipler Vadisi veya Rahibeler Vadisi olarak da adlandırılır.

Devrent Vadisi, aynı zamanda Rüya Vadisi veya Perili Vadisi olarak adlandırılır. Avanos coğrafyasında bulunmaktadır. U şeklinde bir yapıya sahip olan vadının bir ucu Devrent, diğer ucu ise Kızılçukur’a yönlendirir. Ortadaki bölge Zelve ve Paşabağları olarak adlandırılır. Göreme’den sadece 10 dakika uzaklıkta olan vadideki peri bacaları, birçok hayvan ve insan figürüyle karşılaştırılabilen siluetler oluşturur. Bu ziyaret edilmesi gereken Kapadokya bölgesinde, uzaktan bir rahibe gibi görünen Meryem Ana peri bacasını görebilirsiniz. Ayrıca ünlü deve figürünün de bulunduğu bu peri bacalarıyla meşhur bölge.

Seramik El Sanatı, Hitit Medeniyeti’ne (M.Ö. 3000) kadar uzanan benzersiz yerel el sanatıdır.

Turun ardından tekrar İstanbul’a dönüş için Kayseri Havalimanı’na transfer sağlanacak ve sizi tekrar İstanbul’daki otelinizehavalimanına götüreceğiz.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin: 0533 600 53 16

Şuriko Turizm

Yorumunuzu bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *