Turun süresi 12 saattir.

Otelinizden/havalimanınızdan erken sabah alınarak İstanbul Havalimanı’na transfer olacak ve İzmir’e uçuşunuzu yetiştirmek için havaalanına yönlendirileceksiniz. İzmir’e varışınızda sizi karşılayacak ve Selçuk’a transfer edeceğiz.

Bugün, odaklanacağımız nokta klasik Yunan Dönemi’nde lon İttifakı’nın on iki şehrinden biri olan Ephesus Antik Kenti olacak. Ephesus aynı zamanda Vahiy Kitabı’nda bahsedilen “Anadolu’nun Yedi Kilisesi”nden biriydi. Eski Greko-Romen kenti Ephesus’u, Mermer Sokağı’nı, Odeon’u, Bouleterion’u, Hadrian ve Serapis Tapınağı’nı, Agora’yı, Celcus Kütüphanesi’ni, Büyük Tiyatro’yu, Çift Kilise’yi, Arkadya Yolu’nu ve Magnesia Kapısı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği molası için Meryem Ana Evi Solmissos Dağı’nda ve Selçuk’ta duracağız. Ayrıca İsabey Camii’ni ziyaret edeceğiz; bu, Anadolu Beylikleri’nden kalan en eski ve etkileyici mimari eserlerden biridir ve Artemis Tapınağı, “Antik Dünyanın Yedi Harikasından” biridir.

Programın sonunda İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na akşam uçuşu için transfer yapılacak. İzmir’den İstanbul’a uçuşunuzun ardından İstanbul’daki otelinize/havalimanına transfer sağlanacaktır.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin: 0533 600 53 16

Şuriko Turizm

Yorumunuzu bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *